10 طرح برای ساخت گلخانه کم هزینه

طرح کم هزینه برای ساختن گلخانه
فیسبوک
لینکدین
توییتر
تلگرام
واتس اپ
پینترست
ایمیل

هر باغی بدون گلخانه ناقص است، در حقیقت، جذابیت واقعی از یک باغ بزرگ در یک گلخانه ساده و کوچک نهفته است. شما برای ساخت گلخانه نیاز به صرف هزینه زیادی ندارید. درست کردن یک گلخانه با دستان خودتان یک پروژه کم هزینه و مناسب است. در این بخش طرح هایی در مورد ساخت یک گلخانه کم هزینه شرح داده شده است. همچنین مطالب انواع گلخانه از نظر شکل ظاهری و انواع سازه های گلخانه را از دست ندهید.

طرح گلخانه حلقه ای
1– طرح گلخانه حلقه ای

آنچه که شما نیاز دارید:
چوب برای پایه اصلی – اندازه چوب با توجه به منطقه ای که شما می خواهید تحت پوشش قرار دهید تعیین می شود.
میله برای درست کردن ساختار حلقه ای – لوله های سر باز PVC که می توان آن ها را به صورت حلقه درآورد مناسب هستند. برای استحکام بیشتر می توان با پیچ لوله ها را به پایه چوبی وصل کرد.
گلخانه را با ورق های پلاستیکی پوشش دهید. در نهایت در را اضافه کنید، با استفاده از یک قاب چوبی پوشیده شده با پلاستیک در را درست کنید.

گلخانه محکم
2– گلخانه محکم

اگر شما می خواهید یک گلخانه کوچک داشته باشید، این طرح گلخانه چوبی برای شما بسیار مناسب است. با توجه به متن زیر شروع به کار کنید:
تخته های چوب را برای ساختن فریم دیوار برش دهید، در صورتی که خودتان تخته چوب نداشتید می توانید به راحتی آن را با هزینه کم خریداری کنید. برای ساختن پوشش چهارچوب می توانید از صفحات حلبی شفاف و صفحات پلاستیکی شفاف استفاده کنید که محکم هم هستند. ساختار کلی این گلخانه با صفحات راه راه پوشانده شده است.

گلخانه با قاب چوبی
3– گلخانه با قاب چوبی

با استفاده از این طرح شما می توانید یک گلخانه شیک با ارتفاع بلند بسازید. شما به یک اسکلت چوبی برای پایه، یک قاب بزرگ پنجره برای تهویه و البته یک در نیاز دارید. شما می توانید با میخ، چوب های پایه را به هم وصل کنید و به شکل محکم آن را در باغ نصب کنید.


4– گلخانه کوچک

قدم اول ساختن چهارچوب های کناری است. سپس باید چوب ها را با دریل سوراخ کنید و با استفاده از پیچ آن ها را به هم وصل کنید. به همین ترتیب شما می توانید جلو و پشت گلخانه را بسازید، صفحات افقی این ساختار را قرار دهید و آن ها را با پیچ به اسکلت وصل کنید. در نهایت، در را با یک قاب چوبی درست کنید و آن را در قسمت جلو قرار دهید.


5– طرح گلخانه ارزان

گلخانه با طرح حلقه ای بسیار محبوب است، در اینجا طرح یک گلخانه به شکل تونل گفته خواهد شد. این طرح برای داشتن یک گلخانه کوچک نیز در باغ ایده آل می باشد. قاب این گلخانه را با چوب محکم باید ساخت. این گلخانه حداقل به مدت 3 سال دوام خواهد داشت، حتی اگر آب و هوا در بدترین حالت ممکن باشد. در طول درست کردن ساختار گلخانه، در را به صورت باز نگه دارید و برای پوشش قسمت های دیگر از پلاستیک شفاف استفاده کنید. بعد از پوشاندن گلخانه با پلاستیک، در آن را هم درست کنید. برای ایجاد شکل حلقه باید از لوله های PVC استفاده کرد.

گلخانه گنبدی شکل
6– گلخانه گنبدی شکل

اگر شما برای درست کردن گلخانه به ساختارهای مثلثی شکل علاقه دارید، باید این گلخانه زیبا را بسازید. شما این طرح را زیاد نمی بینید، زیرا زمان زیادی برای درست کردن آن باید صرف کرد. شما می توانید اسکلت این گلخانه را با پایه های چوبی در زمین قرار دهید. برای برش چوب ها در ساختن این گلخانه به زمان زیادی نیاز است. شما به یک طرح و اندازه گیری دقیق برای به دست آوردن مثلث های یکدست نیاز دارید. در نهایت شما می توانید با پوشش های پلاستیکی یا ورق های مخصوص پوشش گلخانه که در بازار موجود هستند، گلخانه را بپوشانید.

گلخانه با پنجره های بی استفاده
7– درست کردن گلخانه با پنجره های بی استفاده

برای درست کردن این گلخانه تنها به پنجره های قدیمی و بی استفاده نیاز است. پنجره ها را با کمک پیچ به هم وصل کنید و اسکلت گلخانه را بسازید. برای سقف از صفحات پلاستیکی شفاف استفاده کنید و شیشه پنجره هایی که شکسته شده اند را با شیشه جدید عوض کنید. گل های خود را در این گلخانه قرار دهید تا به زیبایی آن بیافزایید.


8– درست کردن گلخانه با درهای قدیمی و بی استفاده

شما ممکن است در انبار خود درهای قدیمی و بی استفاده داشته باشید که با استفاده از آن ها می توانید گلخانه ای زیبا بسازید. این طرح، یک طرح ساده برای درست کردن گلخانه است که به جای درست کردن قاب گلخانه به راحتی می توانید از درهای قدیمی استفاده کنید. از ورق های پلاستیکی شفاف برای درست کردن سقف استفاده کنید.

گلخانه هرمی شکل
9– گلخانه هرمی شکل

این طرح برای ساخت گلخانه بسیار شیک است و البته آسان هم می باشد. قرار گرفتن ساختار این گلخانه روی زمین به شکل V معکوس است، یک طرف را برای در تعیین کنید و آن را با لولا به سمت دیگر وصل کنید که بتوانید به آسانی آن را باز و بسته کنید و گیاهان خود را در آن قرار دهید.


10- ساخت گلخانه با استفاده از بطری های پلاستیکی

من مطمئن نیستم که شما بتوانید 1000 بطری جمع کنید. این طرح یک ایده بسیار جالب است، با درست کردن ساده ترین اسکلت گلخانه با استفاده از چوب، می توانید بطری های پلاستیکی جمع شده را در میان این اسکلت چوبی قرار دهید. من فکر می کنم این ایده برای یک فضای کوچک بسیار مناسب است.

نیاز به اطلاعات بیشتری در زمینه گلخانه داری و کشت گلخانه ای دارید؟

اپلیکیشن اندروید آموزش گلخانه داری جدیدترین و بروزترین کتاب ها، مقالات، تحقیقات گلخانه داری و تجربیات گلخانه داران نمونه را در اختیار شما قرار می دهد. این اپلیکیشن جامع ترین بانک اطلاعات گلخانه داری به زبان فارسی از منابع معتبر و بروز است.

کالاهای مرتبط :

کسب اطلاعات بیشتر و خرید آنلاین این کالاها در دیجی کالا

1 دیدگاه دربارهٔ «10 طرح برای ساخت گلخانه کم هزینه»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چاپارل

تمامی حقوق برای وب سایت چاپارل محفوظ است. طراحی و توسعه آل‌این‌وان وب