همه‌ی نژادهای سگ جنوبی را بشناسیم

نژادهای سگ های جنوبی
فیسبوک
لینکدین
توییتر
تلگرام
واتس اپ
پینترست
ایمیل

در این پست قصد داریم تا شما را با انواع نژادهای سگ جنوبی آشنا کنیم تا با دانستن خلق و خو و ویژگی های هر کدام از سگ های این نژاد، بهترین سگ با توجه به شرایط خود را برای نگهداری، انتخاب کنید. در ادامه با چاپارل همراه باشید تا انواع سگ های جنوبی را بیشتر بشناسیم.

نیاز به اطلاعات بیشتری در زمینه نگهداری و تربیت سگ دارید؟

در اپلیکیشن آموزشی دانشنامه سگ به صورت مفصل و کامل به بررسی انواع نژادهای سگ پرداختیم و ویژگی های هر سگ را به صورت جزیی، شامل: خلق و خو، وزن و ارتفاع، مشکلات سلامتی، شرایط نگهداری، فعالیت بدنی، طول عمر، آراستن، تاریخچه و دسته بندی سگ، پرداختیم. به شما پیشنهاد می کنیم حتما این اپلیکیشن آموزشی را در گوشی یا تبلت اندرویدی خود نصب کنید و از ۱۰۰ها مطالب آموزش آن که یکی از بزرگترین مراجع آموزش تربیت و نگهداری سگ هست، استفاده کنید.

کسب اطلاعات بیشتر و دانلود اپلیکیشن نگهداری و تربیت سگ

نژاد سگ ردیژن ریدج بک | Rhodesian Ridgeback

ردیژن ریدج بک یک سگ شکاری بزرگ جثه، عضلانی و خوش ترکیب است. دارای پوشش خارجی کوتاه، نرم و براق است که به رنگ قهوه ای کم رنگ تا تیره یافت می شود. لکه های سفید بر روی سینه و پاها طبیعی است. جمجه صاف، کشیده و پهن است، به همراه فک عضلانی و قدرتمند. چشم ها گرد، درخشان و تیزبین می باشد. رنگ بینی مشکی یا قهوه ای متناسب با رنگ پوشش حیوان است. پاهای جلویی کاملاً صاف، قدرتمند و دارای استخوان های سنگین می باشد.

یک شکارچی خوب و قابل! ردیژن ریدج بک در شکار بسیار درنده اما در خانه آرام، مطیع و سر به زیر است. بعضی از آنها با کودکان رفتار خوبی ندارند و از اینکه شخصی برای آنها مزاحمت ایجاد کند بسیار ناراحت می شوند. بسیار باهوش، شجاع و باوفاع نسبت به اعضای خانواده اند. طرز فکر مخصوص به خود را دارد. با غریبه ها برخورد می کند. استقامت زیادی دارد و برای اینکه به یک سگ همراه بسیار خوب تبدیل شود نیاز به یک صاحب مسلط و حاکم دارد تا او را از سنین پایین تحت آموزش های لازم قرار داده و اجتماعی کند.

آنها بسیار باهوشند و فرامین را خیلی زود می آموزند، اما همچنین قدرتمند اند و گاز گرفتن آنها می تواند خطرناک باشد. بسیار مدافع صاحبش است. همچنین نگهبان و دیدبان خوبی می باشد. از دادن غذای اضافی به آن خودداری نمائید. اگر از تولگی با گربه و سایر حیوانات اخت نشود برای آنها بسیار خطرناک خواهد بود!

نژاد سگ سالوکی | Saluki

اشکال این سگ به طور طبیعی و از لحاظ اندازه و شکل موها بسته به مکان جغرافیایی آنها تفاوت می کند. بطوری که کوچکترین نوع آن سالوکی عرب است که پاها و گوش های آن نسبت به نوع ایرانی آن از موهای پر مانند کمتری برخوردار می باشد. ورود سالوکی از ایران به انگلستان در سال ۱۸۴۰ باعث گردید که بعدها این نژاد را تحت عنوان Persian Gray Hund بنامند.

با داشتن سرعت بسیار زیاد از آن برای شکار بز وحشی که سریع ترین نوع بز می باشد استفاده می کنند. همچنین این سگ قادر به شکار شغال، روباه و خرگوش های وحشی است. سالوکی برای شکار بیشتر از قوه بینایی خود بهره می گیرد. و دارای رنگ های متنوعی است که عبارتند از : سفید، کرم، طلایی، قرمز، حنایی، خاکستری، برنز و سیاه و برنز و سه رنگ (سفید سیاه برنز).

سالوکی کاملا از صاحب خود اطاعت می کند. نگهبان خوبی است و حالت تهاجمی ندارد. آرام، پر محبت و با وفا است و معمولاً با یک نفر خو می گیرد. آموزش و تعالیم آن باید با حوصله و محبت صورت گیرد و به دلیل داشتن اندام بسیار لاغر باید آن را از انجام کارهای خشن معاف کرد. برای کودکان پیشنهاد نمی شود. با سایر سگ ها خصوصاً هم نژاد خودش به خوبی کنار می آید. خوی این نژاد برای تعقیب و شکار جوندگان و حیوانات کوچک مساعد می باشد. بنابراین اگر سگ قابل کنترلی می خواهید بهتر است آن را از سنین پایین تر تحت آموزش قرار دهید. اصولاً نگهداری پرنده، خرگوش، گربه و خوکچه هندی در کنار سالوکی پیشنهاد نمی شود.

نژاد سگ دینگو | Dingo

دینگو دارای چشم هایی قدرتمند است که از رنگ زرد تا قرمز متغیر است. آنها دارای گوش هایی متحرک، گرد و بطور طبیعی تیز می باشند. دارای پوششی پر پشت و دمی شل با طول مناسب است. دارای پوششی صاف می باشد، طول، مقدار مو، نسبت به شرایط آب و هوا تغییر می کند. رنگ های پوشش او معمولاً زرد-زنجبیلی است اما در رنگ های قهوه ای مایل به زرد و سفید و مشکی به شکل راه راه یافت می شوند. رنگ زال هم دیده شده است. تمامی نژادهی اصیل دارای موی سفید بر روی پاها و نوک دم می باشند.

دینگو نژادی است که تا به حال هرگز کاملاً اهلی نشده و تقریباً هرگز به عنوان یک همدم نگهداری نشده است. دینگوهای آموزش ندیده برای کودکان مناسب نمی باشند و به آسانی رام نمی شوند. بهترین راه برای رام کردن آنها مهربانی، بردباری و استواری است. دینگوها را فقط در زمانی می توان بعنوان حیوان خانگی نگهداری کرد که از تولگی، قبل از ۶ هفتگی آنها را به منزل ببرید. در این سن کم آنها را می توان اهلی کرد، اما از ۱۰ هفتگی به بعد آنها را نباید برای نگهداری قبول کرد. اگر آنها را بخوبی آموزش دهند و مواظب کنند، دینگو می تواند یک حیوان خانگی خوب و تکی شود.

دینگو دارای ویژگی های غیر عادی می باشد. بهترین بالارونده درخت و بعضی اوقات کناره گیر، اما این ویژگی ها، جالب توجه است و همانند نزدیک ترین خانواده خود New Guinea Singing Dog و Finnish Spitz می باشد. چیدمان دندان ها و کوتاهی آرواره وجه تمایز آنها با اجدادشان می باشد (گرگ هندی). همچنین مانند گرگ، دینگو ماده فقط یک بار در سال تولید مثل می کند. بر خلاف سگ های دیگر دینگو برای زندگی کردن یک همدم برای خودش انتخاب می کند، برخی اوقات بخاطر از دست دادن شریکش از غصه خوردن بیش از حد می میرد.

اغلب توله های آنها در حفره درختان یافت می شوند، بطور کل از تمامی اطراف و بخاطر وجود مانع در جلوی آن محافظت می شوند. با این حال برخی اوقات توله ها شکار مارها می شوند. آنها دارای غریزه بسیار قوی هستند و در گروه زندگی می کنند. این گروه ها بر حسب عادت در شب شکار می کنند. آنها کارهایشان را بی صدا انجام می دهند و پارس کردن را زمانی یاد می گیرند که با دیگر نژادهای سگ در ارتباط باشند.

آنها با جیغ زدن و زوزه کشیدن با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند. آب یک نوع مانع برای دینگو ها است و اکثر آنها فقط در آب راه می روند، شنا نمی کنند. دینگوهای وحشی از انسان ها می ترسند و به حیاط وحش باز می گردند. برای زنده ماندن در بیابان آنها خود را به ناخوشی و به دروغ خود را به مردن می زنند. دینگوها بندرت از خود پرخاشگری نشان می دهند. زمان پرورش آنها بین ماه های خرداد و تیر رخ می دهد. امروزه توله های دینگو فقط دراسترالیا موجود می باشند و برای صادر کردن نمی باشند. قیمت توله های دینگو از ۵۰۰$ تا ۱۰۰۰$ استرالیایی می باشد. مرکز پرورش دینگو در استرالیا دارای ۱۰۰ دینگو برای پرورش است.

کالاهای مرتبط :

کسب اطلاعات بیشتر و خرید آنلاین این کالاها در دیجی کالا
چاپارل

تمامی حقوق برای وب سایت چاپارل محفوظ است. طراحی و توسعه آل‌این‌وان وب